پارکور اهواز - Parkour Ahwaz
تنها باشگاه و تیم رسمی پارکور در اهواز
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


تنها باشگاه و تیم رسمی پارکور در اهواز
-------------------------------
هیجان واقعی را در پارکور اهواز تجربه کنید.
مازین جهان از پی دیدار میرویم، از بهر دیدن حیدر کرار میرویم
درب بهشت گرنگشایند به روی ما، یاعلی گوییم ز دیوار میرویم.
تلاش میکنم فلسفه پارکور در تفکر هر تراسوری جا پیداکند.

تراسور یعنی: قدم های اولیت با قدم های ثانویت فرق بکنه، یعنی وقتی به ارتفاعات مشکلات رسیدی، جامپ روف کنی و اونهارو فراموش کنی، وقتی به سد راه زندگی که رسیدی اگه طولانی باشه، کینگ کونگ بزنی و اگه بلند باشه مانکی والت ردش کنی، وقتی هم دنیا بخواد زمین بزنتت با یه رول زدن، سرتهش رو هم بیاری، و آخرش هم واسه اینکه نشون بدی هیچکس نمیتونه داغونت کنه، جلوی دیدگان روزگار یه وارو ارتفاع بزنی که چشمش دراد.
مخلص هرچی پارکور کاره.
منتظر نظرات، انتقادات و پیشنهادهای سازنده شما هستیم.

پارکور اهواز
تراسور محمد غلامی

مدیر وبلاگ : پارکور اهواز
نظرسنجی
نظر شما در مورد پارکور اهواز چیه؟http://www.parsnaz.com/upload/85/0.150572001397566741_parsnaz_ir.jpg
در این پست قصد دارم تا یک سری اطلاعات تخصصی درخصوص تمرینات پارکور ویژه دختران را با توجه به تجربیات کسب شده ارائه نمایم.
بسیاری از خانواده های محترمی که بدنبال باشگاه مناسب پارکور برای دختران خود میگردند، اولین سوالی که در هنگام تماس می پرسند این است که آیا پارکور ضرری برای دختران دارد یا خیر؟
دختران می توانند پارکور تمرین کنند یا خیر؟
پارکور چه ضرر های برای دختران دارد؟
آیا بدن دختران و پسران در تمرین پارکور برابر است؟

من محمد غلامی مربی تجربی با بیش از ده سال سابقه مربیگری و تدریس رشته پارکور تا بحال هیچگونه آموزشی برای بانوان نداشته ام، یعنی بصورت مستقیم به بانوان تدریس نکرده ام.


http://www.parsnaz.com/upload/85/0.150572001397566741_parsnaz_ir.jpg

در این پست قصد دارم تا یک سری اطلاعات تخصصی درخصوص تمرینات پارکور ویژه دختران را با توجه به تجربیات کسب شده ارائه نمایم.
بسیاری از خانواده های محترمی که بدنبال باشگاه مناسب پارکور برای دختران خود میگردند، اولین سوالی که در هنگام تماس می پرسند این است که آیا پارکور ضرری برای دختران دارد یا خیر؟
دختران می توانند پارکور تمرین کنند یا خیر؟
پارکور چه ضرر های برای دختران دارد؟
آیا بدن دختران و پسران در تمرین پارکور برابر است؟

من محمد غلامی مربی تجربی با بیش از ده سال سابقه مربیگری و تدریس رشته پارکور تا بحال هیچگونه آموزشی برای بانوان نداشته ام، یعنی بصورت مستقیم به بانوان تدریس نکرده ام.
+
این مطلب را در ابتدا عرض میکنم که خارج از عقاید فردی و روابط اجتماعی، بطور کلی تدریس هررشته ورزشی (رشته های هیجانی مانند پارکور و رشته های رزمی مانند کونگفو و ووشو و کاراته و تکواندو و...) می بایست با حضور مربی خانم صورت بگیرد، و آقایان هیچگونه حق تدریسی به بانوان را ندارند.
-
ولی چرا نباید یک آقا به یک خانم آموزش بدهد؟
 
نکته اول: اندام بانوان تفاوت های بسیار زیادی با اندام آقایان دارد، کشش بدنی - توان جسمی - قوت عضلانی - ثبات ذهنی و تمرکز و .... تفاوت های جسمی یک زن با یک مرد است. پس چگونه میشود یک مرد با توان جسمی بالا به یک زن آموزش بدهد؟
نکته دوم: قالب بدنی یک زن حساس و انعطاف پذیری بالایی دارد، درصورتی که بدن مرد از انعطاف پذیری بسیار کمتری برخوردار است، ممکن است تمرینات داده شده سبب بروز مشکلات زیادی برای یک زن بشود که جبران ناپذیر است.
نکته سوم: اندام جسمانی بانوان برای کارهای سنگین آفریده نشده است و دربسیاری از موارد دیده شده است که بدلیل عدم آمادگی مربی در تدریس سبب ساز ایجاد خطرات ناشی از حرکات اشتباه شده است که قطعا هیچ خانمی علاقه ای به آسیب دیدگی دائمی ندارد.
+
پارکور یک ورزش فردی است که در فضای باز و یا فضای بسته یک باشگاه قابل تمرین است،هرشخصی از هرجای دنیا میتواند پارکور را تمرین کند اما مهمترین اصل در انجام تمرینات پارکور هدف بکارگیری آن است.
-
وقتی میگوییم هدف یعنی باید بدانیم که چرا و به چه دلیل پارکور تمرین میکنیم، پارکور ورزشی است که علاوه بر اینکه هیچگونه ضرری برای شخص ندارد بلکه سطح آمادگی جسمانی وی را نیز تا 98% بالا میبرد، اما یک شرط لازمه این صحت سلامت جسمی است.

درباب تخصصی هرگونه پریدن از فاصله بالای دو متر برای مرد و بالای نیم متر برای زن ضرر دارد.
ولی اگر بخواهیم این نکته گفته شده را تفیسر کنیم بهتر است بگوییم هرگونه پریدن غیراصولی و اشتباه سبب ساز مشکلات ویژه ای است. برای مردان ممکن است سبب آسیب جدی به بیضه - و در زنان آسیب دیدگی پرده بکارت و در مواردی نیز آسیب دیدگی داخلی  آنها بشود که متاسفانه این موضوع از دید خیلی ها پوشیده است.
ما وقتی میگوییم نباید تمرینات سخت به بانوان داده بشود و یا حتی نباید یک آقا به یک خانم آموزش بدهد برخی به اشتباه فکر میکنند دلیل آن اختلاف عقیده ی ماست که سبب این نکته شده است. ولی بنده به عنوان یکی از کسانی که در استان سعی کرده ام پارکور را صحیح ارائه بدهم، عرض میکنم که این آموزش کاملا اشتباه است و هرگونه ضرری گریبان گیر خود شخص خواهد شد.

برای مثال پریدن یک هنرجوی آقا ابتدا بصورت پرش طولی شروع میشود تا میزان قدرت بدنی و توان تحمل را براساس پرش طولی محاسبه میکنیم، سپس در پرش ارتفاع قدم به قدم از فاصله حداقل نیم متر شروع و تا نهایتا 2.50 ادامه پیدا میکند که ممکن رسیدن به حداکثر ارتفاع ماه ها تمرین نیاز داشته باشد، که مشاهده شده است که برخی افرادی که درحال تدریس و گاها هم غیرمجاز هستند، از همان ابتدای کار پرش را به دو متر برای هنرجو افزایش میدهند که براساس عدم کنترل ضربات مستقیما به بیضه های وی برخورد خواهد کرد و این مشکلات در درازا سبب ساز ایجاد مشکلات زیادی خواهد شد.

پس پارکور یک ورزش پرخطر است که تماما باعث ضرر زدن به بدن میشود؟
این تفکر هم کاملا اشتباه است و از نظر بنده مستقیما رد میشود
پارکور راه و روش صحیح زندگی کردن است، قدم زدن است، مقصود بنده از بیان این صحبت ها این است که تفکر کاملا اشتباهی که جدیدا خطر را با پارکور مخلوط کرده اند را زیر سوال ببرم تلفیق خطر با هیجان یعنی مرگ - خطر و هیجان در معنا بسیار با یکدیگر متفاوت هستند، هیجان یعنی از توانایی خود بهترین استفاده را کردن و خطر یعنی ریسک انجام عملی که در توانایی ما نیست.
برای مثال یکی از شاگردان بنده توانایی پرش طولی تا 4 متر را داشت، در یکی از تمرینات خارج از باشگاه برای هیجان دادن به تمرین از او خواستم تا از بین دو دیواری که فاصله بین آنها تنها دومتر بود (پارک کوهساران) بپرد، وقتی برای اولین بار این هیجان را تجربه کرد و با توجه به اینکه توانایی وی برای بنده مشهود بود، بارها این تمرین را ادامه داد و کم کم فاصله 2.50 و 3 متر را نیز تجربه کرد.
ولی خطر  یعنی اینکه یکی از هنرجوها ادعای توانایی حرکت وارو از ارتفاع را کرد، هرچند به ظاهر آمادگی جسمانی مناسبی داشت ولی بنده بارها با او مخالفت کردم ولی متاسفانه با انجام این حرکت بدون حضور مربی و تنها برای ارائه حرکت و نمایش آن به دیگران بعد از وارو زدن گردن وی رگ به رگ شد و از بنده شکایت شد که بعدا مشخص شد با مربی دیگری تمرین داشته است.
حال فرض کنید یک همچین افرادی قصد تمرین به یک خانم را داشته باشند، چند درصد امکان دارد تا اتفاقی برای آن دخترخانم رخ ندهد؟؟؟؟

متاسفانه بدلیل شرایط مالی بسیار بد مجبور شدیم تا تنها باشگاه تخصصی بانوان در استان خوزستان را تعطیل کنیم که واقعا جای تاسف دارد، با اینکه مثل بعضی از مربیان توانایی این را داشتیم که باشگاه را تبدیل به دکان کنیم و پول خوبی از باشگاه بجیب بزنیم ولی هدف ما بالا تر از این مسائل مادی بود.
بطوری که بعد از گذشت حداقل 2 سال از تعطیلی باشگاه هنوز هم مراجعات بسیار زیادی در این ضمینه میشود که بدلیل عدم داشتن مربی زن پارکور کار امکان راه اندازی باشگاه مقدور نیست. بارها و بارها تماس گرفته میشود که آموزش بصورت خصوصی انجام بشود، اولا اینکه بصورت خصوصی یعنی در ملا عام و در پارک و ... دوما خصوصی یعنی گرفته شدن زمان بسیار زیاد(وقت گذرانی) ... سوما یعنی آسیب دیدگی

پایان صحبتم رو به این نکته بسنده میکنم
شما میتوانید زندگی خود را از امروز با بهترین حالت شروع کنید
و میتوانید از همین حالا زندگی خودرا به تباهی بکشید، انتخاب با ماست
تقاضا دارم که اگر یک مربی کاملا اصولی و آشنا به قواعد تمرینی پارکور مخصوص بانوان را جایی پیدا کردید شاگردی ایشان را کنید
و در مقابل اگر شخصی را دیدید که هنوز آمادگی لازم را جهت تمرین ندارد، برادرانه خواهش دارم تمرین را ترک نمایید.

خانم هایی که علاقه به پارکور دارند چکار کنند؟
شرط ابتدایی شروع پارکور برای بانوان آمادگی جسمانی - آمادگی بدنی- آمادگی عضلانی دختران است.
وجود تنها یکی از اینها کافی نیست، بلکه این مثلث سه ضلعی می بایست درکنار یکدیگر باشند تا یک دختر بتواند پارکور کار کند.
آمادگی جسمانی: یعنی قبلا سابقه ورزش های رزمی را داشته باشد، ورزش های پیشنهاد شده: کاراته سبک های کنترلی - تکواند است.
  
آمادگی بدنی: باتوجه به خاص بودن فیزیولوژیک بدنی بانوان، نباید در شرایطی که بدن آنها در وضعیت نرمال جسمانی قرار ندارد تمرینی انجام بشود، زیرا سبب ساز ضررات جبران ناپذیری خواهد شد.
آمادگی عضلانی: متاسفانه دربسیاری از مواردی که شاهد آسیب دیدگی بدنی هنرجوها بودیم این است که درشرایطی اقدام به تمرین می نمایند که از نظر عضلانی آمادگی لازم را ندارند، آمادگی عضلانی جدای از آمادگی جسمانی است ، و مستقیما با روحیات فرد درارتباط است، هرگاه بدن شما خسته بود نباید تمرین کنید، هرزمان احساس خستگی شدید - حال تهوع شدید - احساس تنگی نفس داشتید تمرین را کنارگذاشته و استراحت کنید.

فکر میکنم مطلب مورد نظر خود را ارائه داده باشم.
محمد غلامی
مربی پارکورجهت مشاهده بیوگرافی و شماره تماس مربی پارکور اهواز اینجا کلیک کنید

مشاوره رایگان توسط مربی تخصصی پارکور اهواز
نوع مطلب : پارکور اهواز، پزشکی سلامتی، 
برچسب ها : پارکور دختران،
لینک های مرتبط :
پارکور اهواز
یکشنبه 11 تیر 1396
دوشنبه 20 آبان 1398 12:06 ب.ظ
سلام دوستان بنده سه سال است که در تهران مربی پارکور بانوان هستم دخترانی که سابقه ورزش دارند و مایلند ورزش پارکور را امتحان کنند میتوانند با این شماره تماس بگیرند

09196091700
آقای خصالی مدیریت باشگاه امام علی ع

آدرس باشگاه: تهران - میدان رسالت - خ شهید سلمان طرقی - اول فرجام - باشگاه امام علی ع
سه شنبه 20 شهریور 1397 04:29 ق.ظ
Everyone loves it when individuals come together and share thoughts.
Great blog, stick with it!
یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 02:26 ق.ظ
I lke what you guys aare usually up too. This kind of clever work and exposure!
Keep up the very good works guys I've added you guys
to my personal blogroll.
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 11:52 ق.ظ
I was curious if you ever considered changing the page layout of your site?
Its very well written; I love what youve got to say.

But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better.
Youve got an awful lot of text for only having one or two pictures.
Maybe you could space it out better?
دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 08:37 ب.ظ
از بازدید و بازدیدکننده های سایت و وبلاگتون کسب درآمد کنید!

کسب درآمد میلیونی با میهن پاپ آپ

مبلغ 10000 ریال هدیه عضویت !

عضویت آسان در 3 ثانیه !

میهن پاپ آپ

www.MihanpopUp.com
شنبه 1 اردیبهشت 1397 09:55 ق.ظ
An interssting discussion is worth comment.
I ddo think that you need too writee moore on this
issue, it mayy nnot bee a ttaboo mattsr but usually folks don't speak about these issues.
To thee next! Many thanks!!
پنجشنبه 30 فروردین 1397 03:12 ق.ظ
کلاس برای بانوان کجا هست؟
جمعه 17 فروردین 1397 04:05 ب.ظ
بسیار عالی بود ممنون از شما
سه شنبه 24 بهمن 1396 10:03 ب.ظ
سلام خوبی؟
اگر مایلی به جای کارت به کارت، یک لینک پرداخت را به مشتریان خود ارائه دهید تا بتوانند واریزیها را اینترنتی برای شما انجام دهند و همزمان در قرعه کشی کارتهای هدیه 500 هزار تومانی ما نیز شرکت نمایید، به شما سرویس درگاه پرداخت پردانو را پیشنهاد میکنم
هر سوالی داشتید در خدمتم
شنبه 21 بهمن 1396 01:44 ق.ظ
سلام دوست گلم
اگر مایل هستید از وقت خودتون در اینترنت به نحو بهینه ای استفاده کنید پیشنهاد میکنیم
همین حالا وبلاگ خود را به درگاه پرداخت اینترنتی پردانو مجهز کرده و کسب و کار الکترونیکی خود را آغار نمایید و همزمان در قرعه کشی کارتهای هدیه 500 هزار تومانی نیز شرکت نمایید.
هر سوالی داشتید در خدمتیم
شنبه 21 بهمن 1396 12:52 ق.ظ
سلام دوست گلم
اگر مایل هستید از وقت خودتون در اینترنت به نحو بهینه ای استفاده کنید پیشنهاد میکنیم
همین حالا وبلاگ خود را به درگاه پرداخت اینترنتی پردانو مجهز کرده و کسب و کار الکترونیکی خود را آغار نمایید و همزمان در قرعه کشی کارتهای هدیه 500 هزار تومانی نیز شرکت نمایید.
هر سوالی داشتید در خدمتیم
جمعه 17 آذر 1396 11:16 ق.ظ
I'll right away grab your rss as I can not to find your email subscription link
or e-newsletter service. Do you've any? Please permit me recognise so that I may just subscribe.
Thanks.
شنبه 18 شهریور 1396 12:47 ب.ظ
Nice post. I was checking constantly this blog and I'm impressed!
Extremely helpful information specially the last part
:) I care for such info a lot. I was seeking this certain info for a long time.
Thank you and good luck.
دوشنبه 13 شهریور 1396 04:25 ب.ظ
قالب وبلاگ | قالب جدید | بیاتو اسکین

اگر دنبال یه قالب زیبا و رایگان برای وبلاگت میگردی سریع بزن رو لینک وارد شو
کلی از بچه های باحال هم تو تالار منتظرت هستند
قالب وبلاگ
قالب های عاشقانه
عکس نوشته
قالب های دخترانه
پیامک
اسکریپ
آخرین اخبار سئو
http://bia2skin.ir/
اینم آدرس تالار با بیش از صد هزار خبر جور واجور
bia2skin.ir/forum/
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای پارکور اهواز - Parkour Ahwaz محفوظ است
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو