تبلیغات
پارکور اهواز - Parkour Ahwaz - عرق كف دست و پا
پارکور اهواز - Parkour Ahwaz
تنها باشگاه و تیم رسمی پارکور در اهواز
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


تنها باشگاه و تیم رسمی پارکور در اهواز
-------------------------------
هیجان واقعی را در پارکور اهواز تجربه کنید.
مازین جهان از پی دیدار میرویم، از بهر دیدن حیدر کرار میرویم
درب بهشت گرنگشایند به روی ما، یاعلی گوییم ز دیوار میرویم.
تلاش میکنم فلسفه پارکور در تفکر هر تراسوری جا پیداکند.

تراسور یعنی: قدم های اولیت با قدم های ثانویت فرق بکنه، یعنی وقتی به ارتفاعات مشکلات رسیدی، جامپ روف کنی و اونهارو فراموش کنی، وقتی به سد راه زندگی که رسیدی اگه طولانی باشه، کینگ کونگ بزنی و اگه بلند باشه مانکی والت ردش کنی، وقتی هم دنیا بخواد زمین بزنتت با یه رول زدن، سرتهش رو هم بیاری، و آخرش هم واسه اینکه نشون بدی هیچکس نمیتونه داغونت کنه، جلوی دیدگان روزگار یه وارو ارتفاع بزنی که چشمش دراد.
مخلص هرچی پارکور کاره.
منتظر نظرات، انتقادات و پیشنهادهای سازنده شما هستیم.

پارکور اهواز
تراسور محمد غلامی

مدیر وبلاگ : پارکور اهواز
نظرسنجی
نظر شما در مورد پارکور اهواز چیه؟


كارشناس : خانم داكتر پزشك پور

همانطور كه می دانید عرق یك پدیده فیزیولو‍ژیك است یعنی واكنشی است در بدن . وقتی كه بدن گرم می شود ، واكنش آن بصورت افزایش عرق بر روی پوست است كه گرمای بدن را تنظیم كند . خیلی اوقات ممكن است به دلایلی مثلا بیماری های ارثی ، ژنتیك و .... ، غدد عرق در بدن شخص یا كودك یا نوزاد نباشد در نتیجه واكنش در بدن او به شكل عرق دیده نمی شود و این امر باعث می شود كه فرد عدم تبادل حرارت با محیط را داشته باشد یعنی وقتی كه در جای گرمی قرار بگیرد چون نمی تواند عرق كند بدنش خنك نمی شود و علائمی مثل تب پیدا می كند . پس عرق یك پدیده فیزیولوژیك است حالا گاهی كمتر گاهی بیشتر . در همه قسمت های بدن غدد عرق وجود دارد : در سطح بدن ، سطح شكم و ناحیه پشت . اما بیشترین تعداد عرق در كف دست و پا می باشد زیر بغل و تعدادی هم بر روی صورت است .

گفتیم كه عرق یك پدیده فیزیولوژیك است یعنی كه وقتی شخصی دچار استرس ناگهانی ، ترس ناگهانی می شود یا پیاده روی زیادی می كند یا یك فعالیت ورزشی زیادی می كند اعصابی كه در بدن است و وابسته به غدد عرق هستند تحریك می شوند ، ترشح می كنند و غدد عرق شروع می كنند به ترشح ، ترشح آنها هم بصورت عرقی است كه روی پوست است . بنابراین می بینیم پس از اینكه شخصی پیاده روی طولانی مدتی كرد ، تمام صورت ، موها و بدنش خیس می شود بدلیل واكنشی كه در بدنش پیدا می شود .
بیشترین تعداد غدد عرق ، كف دستها و پاهاست ، پس از آن زیر بغل ها . در حالت عادی افرادی كه نرمال هستند فقط در هنگام كاركردن و استرس و فعالیت دچار عرق می شوند ولی بعضی از افراد بطور معمول بر كف دستهایشان قطرات عرق دیده می شود.

عرق كف دست و پا را به سه فرم و درجه تقسیم می كنند : یك فرم آن خفیف است یعنی عرق به شكل رطوبت است ، یك فرم آن متوسط است و به شكل دانه های عرق است و فرم سوم به شكل خیلی شدید است كه قطرات عرق جاری می شوند . اما اینكه عرق كف دست و پا باعث چه چیزهایی می شود ؟ بدلیل عرق دست و كف پا اولا ممکن است بیماران یكمقدار مشكلات روحی روانی پیدا كنند چون همیشه كف دست هایشان خیس است ، می خواهند با كسی سلام علیك كنند و احوالپرسی كنند ، دست می دهند كه برای طرف مقابل خوشایند نیست .

دوم اینكه عرق باعث می شود به هر جایی كه دست بزنند ، آن چیز مرطوب شود مثل كتاب ، كاغذ ، لباس و ... خیلی وقت ها ممكن است عرق باعث تغییر رنگ در این اشیاء شود مثلا ناخودآگاه دست فرد به لباس فردی مالیده می شود و یك ته رنگ زرد ایجاد می كند.
تغییر دوم این است كه كسانی كه دچار افزایش عرق زیر بغل هستند ، شاكی هستند از این كه زیر بغل شان همیشه زرد است ، طبیعتا این امر باعث ناراحتی فرد می شود چون همه لباس هایش زرد رنگ شده است .

دوم اینكه افزایش عرقشان ممكن است با بوی بدی همراه باشد . خیلی از این افراد غیر از اینكه می گویند رنگ لباس مان عوض می شود می گویند یكساعت پس از حمام عرق زیربغل مان بوی بدی می دهد .
اما بوی بد عرق به چه دلیل است ؟
مصرف مواد محركی مثل فلفل ، سیر و ادویه جات ، پیاز و ... باعث افزایش عرق می شود مثلا فلفل از موادی است كه ممكن است به محض اینكه خورده شود سر و صورت فرد را پر از عرق كند.
سیر از مواد محركی است كه هم باعث افزایش عرق می شود ، هم باعث تغییر رنگ لباس می شود و هم باعث بوی بد بدن می شود . پس به بیماران توصیه می كنیم كه از خوردن مواد محرك پرهیز كنند . دوم اینكه گاهی اوقات بدلیل رطوبت زیاد ، در زیر بغل و كشاله ران ممكن است قارچ هایی كه بطور سطحی در سطح پوست هستند رشد كنند . این قارچ ها باعث می شوند ذرات سفید رنگی روی موهای زیر بغل قرار می گیرند و طبیعتا باعث نارضایتی شخص می شوند .

افرادی كه به پزشك و یا متخصص مراجعه می كنند و می گویند عرق شان بو می دهد یا رنگی است و ذرات سفید رنگی روی موهای زیر بغلشان قرار گرفته است ممكن است آزمایش بدهند و آزمایش قارچ ممكن است مثبت باشد . به این افراد توصیه می شود كه از خوردن مواد محركی مثل سیر ، پیاز و فلفل و ... پرهیز كنند . همچنین هر بار كه حمام می روند زیر بغل یا كشاله ران شان را با صابون ضد باكتری شستشو دهند بنابراین آن قارچ كه بطور سطحی است خیلی كم می شود و كاهش پیدا می كند و آن بوی بدی كه به دلیل مواد خوراكی یا قارچها ایجاد شده ، برطرف می شود و رنگ عرق هم كمی محو می شود.
چون عرق كف دست و پا یك فرایند ارثی است و به فاكتورهای ژنتیك ارتباط دارد ، فقط به بیمار توصیه می كنیم كه همیشه در درجه حرارت معتدل و ملایمی قرار بگیرد ، استرس هایش را كم كند ( خیلی از این گونه افراد هنگام امتحان ، سر جلسه امتحان دچار مشكل می شوند و می گویند ورقه امتحانی شان خیس می شود ) همچنین اینگونه افراد باید از مواد محافظ و نگهدارنده استفاده كنند ، همچنین می توانند به پزشك متخصص مراجعه كنند . محلول هایی وجود دارد كه اگر یك هفته آن را كف دست و پا بزنند عرق شان یكمقداری كم می شود . بنابراین برای موارد خاصی مثل اینكه امتحان دارند می توانند از این محلول بمدت یك هفته تا ده روز استفاده كنند كه عرق كف دست شان كاهش پیدا می كند البته هیچ وقت بطور كلی از بین نمی رود چون غدد عرق وابسته به اعصاب سمپاتیك و ارثی و ژنتیك هستند یعنی ما نمی توانیم عصب سمپاتیك را قطع كنیم تا شخص عرق نكند چون در اینصورت آن قسمت از بدن فلج می شود .

كار دیگری كه این افراد می توانند انجام دهند این است كه می توانند از دستكش خصوصا دستكش های نخی استفاده كنند . البته نوك انگشتان دستكش ها را باز كنند چون قدرت لامسه و قدرت حركت ، حدود 90 درصد در نوك انگشتان دستهاست . یعنی نوك انگشتان دستهایشان را آزاد كنند . همچنین این افراد برای كاهش عرق زیر بغل شان می توانند از صابون های ضد باكتری استفاده كنند . اخیرا با پیشرفت تكنولوژی دستگاههای ایجاد شده اند بنام یونتوفورز كه ولتاژ برق با ولت خیلی ضعیف دارد . این افراد می توانند با مراجعه به متخصصین از یونتوفورز استفاده كنند كه طبق توصیه پزشك باید هفته ای دوبار از این دستگاه استفاده كنند كه این دستگاه ، مجاری عرق را می بندد و در آنها انقباض ایجاد می كند و فرد تا مدت های زیادی مثلا تا حدود شش ماه ، یك سال ، یكسال و نیم و ... عرق نمی كند .
همچنین بعضی از افراد غدد عرق زیر بغلشان را كورتاژ می كنند . همچنین آمپول هایی وجود دارد كه برای كاستمیك و زیبایی استفاده می شود مثلا برای برطرف شدن چروك اطراف چشم ، پیشانی و خط اخم ، كه یكی دیگر از موارد استفاده این آمپول ، درمان عرق كف دست و پا است . البته این آمپول حتما باید در كلینیك ، توسط متخصص پوست تجویز شود و درمان آن حتما باید در كلینیك پوست توسط متخصص انجام شود .

منبع : رادیو دری

لینک منبع: http://dari.irib.ir/news/science-news/item/30072

بازنشر: پارکور اهوازجهت مشاهده بیوگرافی و شماره تماس مربی پارکور اهواز اینجا کلیک کنید

مشاوره رایگان توسط مربی تخصصی پارکور اهواز
نوع مطلب : پارکور اهواز، پزشکی سلامتی، 
برچسب ها : عرق كف دست و پا،
لینک های مرتبط :
پارکور اهواز
پنجشنبه 16 خرداد 1392
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای پارکور اهواز - Parkour Ahwaz محفوظ است