تبلیغات
پارکور اهواز - Parkour Ahwaz - تاریخچه پارکور اهواز
پارکور اهواز - Parkour Ahwaz
تنها باشگاه و تیم رسمی پارکور در اهواز
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


تنها باشگاه و تیم رسمی پارکور در اهواز
-------------------------------
هیجان واقعی را در پارکور اهواز تجربه کنید.
مازین جهان از پی دیدار میرویم، از بهر دیدن حیدر کرار میرویم
درب بهشت گرنگشایند به روی ما، یاعلی گوییم ز دیوار میرویم.
تلاش میکنم فلسفه پارکور در تفکر هر تراسوری جا پیداکند.

تراسور یعنی: قدم های اولیت با قدم های ثانویت فرق بکنه، یعنی وقتی به ارتفاعات مشکلات رسیدی، جامپ روف کنی و اونهارو فراموش کنی، وقتی به سد راه زندگی که رسیدی اگه طولانی باشه، کینگ کونگ بزنی و اگه بلند باشه مانکی والت ردش کنی، وقتی هم دنیا بخواد زمین بزنتت با یه رول زدن، سرتهش رو هم بیاری، و آخرش هم واسه اینکه نشون بدی هیچکس نمیتونه داغونت کنه، جلوی دیدگان روزگار یه وارو ارتفاع بزنی که چشمش دراد.
مخلص هرچی پارکور کاره.
منتظر نظرات، انتقادات و پیشنهادهای سازنده شما هستیم.

پارکور اهواز
تراسور محمد غلامی

مدیر وبلاگ : پارکور اهواز
نظرسنجی
نظر شما در مورد پارکور اهواز چیه؟






تــاریــخـــچــه پــارکــور اهــواز



تراسور مهدی هردانی، تراسور محمد غلامی ، پارکور اهواز ، آرمان ، تراسور آرمان ، پارکور کاران اهوازی ، پارکور خوزستان ، مهدی هردانی، محمد غلامی ، احسان ، بهرام عباسی ، بهرام ، مرتضی حسینی ، پارکور خوزستان


با سلام خدمت همه بینندگان محترم این وبلاگ، حضور شما همیشه باعث سرافرازی گروه پارکور اهواز خواهد شد، امروز با یک مطلب کاملا متفاوت نسبت به بقیه در خدمت شما خواهم بود. کوچیک شما محمد غلامی.
همه دوستان مستحضر هستند که اولین گام پارکور در شهر اهواز، گروه سه نفره ای بود که کودک نوپای پارکور رو در شهر اهواز وادار به قدم زدن کردند، اولین حضور پارکور در شهر اهواز، توسط سه نفر ورزش کار شروع شد که کم کم تمرینات جدی تر از قبل شد، و پیشرفتهای زیادی در ضمینه پارکور بدست آمد، ولی بدلیل نبود فضای مناسب و همچنین نبود منبع اصلی تری برای بالا بردن سطح تیم رشد و پیشرفت گروه مدتی به تاخیر افتاد، ولی با تلاش های بیشتر تراسور بهرام عباسی یکی از قدیمی ترین پارکور کار اهواز و بنده حقیر (محمد غلامی) تمرینات روبه پیشرفت های زیادی در ضمینه پارکور سوق یافت، اعضای پارکور در شروع کار خود 3 نفر بودند که جا داره از مرتضی حسینی یکی از دوستان اینجانب تشکر و قدردانی بنمایم، محدوده تمرین بیشتر شد.
اولین مکانی که تمرین گروهی در آنجا انجامید، جنب کتابخانه مرکزی کیانپارس بود، که ساده ترین تمرین ها، در آن محل انجام میشد، کم کم وسعت تمرینات بیشتر شد و مکان به مکان اهواز با قدم های تراسورها رنگ دیگری گرفت، تاجایی که هرمکانی رو برای تمرین پارکور انتخاب میکردیم و تمرین پارکور در آن محل انجام میشد.
اولین افرادی که پارکور رو در اهواز شروع کردند : محمد غلامی ، مرتضی حسینی ، پویا نورعلی ، بهرام عباسی ، روح الله محمدی بودند که جز اولین نفرات تیم شدند.
سال 84 بود که علاقه شدیدی به فرار از موانع پیدا کردم، دلیل علاقه من به فرار از موانع، آزاد بودن در شرایطی بود که احساس میکردم جاذبه، مانع، هوا، جو، همه و همه مانع از آزاد بودن انسان میشود، خیلی سعی کردم تا بتوانم پاسخی به این نیازم بدهم ولی متاسفانه جایی نبود، و تقریبا میشه گفت از این ورزش خسته شدم و دنبال آن را نگرفتم.
حدودا اواخر سال 85 بود که فیلم هایی از پارکور رو صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش کرد، با دیدن این فیلم ها مانند ( یاماکاسی ، مرز 13 و...) شعله اشتیاقم چند برابر شد، و شروع کردم به گشتن مطالب از اینترنت، و آشنا شدن با کسایی که در شهرهای دیگه ای از کشور، پارکور رو شروع کرده اند، یکی از بهترین دوستانی که مشوق بنده بود پویا نورعلی بود که شوق من رو چندبرابر میکرد، هرطوری بود فیلم هارو گیر اوردم و با چندین هزار بار دیدنشون، چند حرکت ابتدایی رو یادگرفتم و با کلی تمرین، مشکلات و ضعف های پیش روی خودم رو تا حد توان برطرف کردم، و تونستم برای اولین بار در شهر اهواز گروهی رو تشکیل بدم و تمرین هارو با دوستان جدیدی که پیدا کردم شروع کنم.
بهرام عباسی، یکی از بهترین دوستان و جز بهترین پارکورکاران اهواز، مدام در تکاپو بود تا جایی که بارها بدلیل تمرین زیاد آسیب های جدی به بدن خودش وارد شد، و زمانی که سربازی رفت هم دست از تمرین برنداشت، و خوشبختانه با افتخار میگم بهرام یکی از بهترین های پارکور اهوازه.
اواخر سال 88 بود که اولین کلیپ پارکور اهواز رو منتشر کردیم، تصویر بردار و تدوین گر این اثر پویا شکیبایی بود که اون روزها جز بهترین روزها در خاطره من است، زمانی که  امیر حسین علم  اوایل ورودش به پارکور بود، و همچنین خیلی دیگه از اعضای پارکور اهواز که اون زمان عضو تیم بودند   لینک کلیپ کلیپ اوایل سال 90 بود که کلیپ رو آپلود کردم.
تراسور مهدی هردانی، اون وقتا تازه کار بود و چیز زیادی از پارکور نمیدونست، انعطاف پذیری خوب اون و استعداد بالای وی سبب شد در این کلیپ نقش کسی که از روی میز پینگ پونگ افتاده رو برای چند ثانیه اجرا کنه.
بعد از ظهر تابستان سال 90 بود که مهدی هردانی رو در پارک چوبی کیانپارس دیدم که قصد وارو زدن داره، قیافش واسم خیلی آشنا بود، بعد از اینکه جلو رفتم یادم اومد عضو تیمه، این شد که مهدی هردانی با گروه حرفه ای تیم شروع به تمرین کردن کرد، استعداد و آمادگی بالا و توان منحصر بفردش سبب شد در مدت کوتاهی پیشرفت های زیادی هم در ضمینه پارکور و هم فری رانینگ داشته باشه، هر روز نسبت به روز قبل پیشرفت های پیدا میکرد، استمرار تمرینات وی بسیار خوب بود به نحوی که هم با گروه پارکور اهواز تمرین میکرد و نیز به باشگاه ژیمناستیک برای بالا بردن قدرت و سرعت عمل خود رفت، مهدی هردانی در مدتی حدودا 2 سال پیشرفت های قابل توجهی کرد.
اولین کلیپ تبلیغاتی که برای سیتی سنتر مهزیار - آرمان سیستم ساخته شد، مهدی هردانی نقش موثری در این کلیپ رو ایفا کرد.
قسمت دوم کلیپ تبلیغاتی که برای سیتی سنتر مهزیار - آرمان سیستم ساخته شد، بازهم مهدی هردانی نقش کامل تر و موثر تری رو ایفا کرد به نحوی که ر قسمت سوم کلیپ، مهدی هردانی نقش اول این کلیپ کوتاه تبلیغات را ایفا کرد.
بعد از آن مهدی هردانی روز به روز شروع به پیشرفت های والایی در ضمینه پارکور و خصوصا فری رانینگ ( حرکات نمایشی ) نصیب خود کرد.
آخرین و یکی از کم نظیر ترین کلیپ هایی که در سطح وسیعی منتشر شد، کلیپ Various Sport است که مهدی هردانی یکی نقش پردازان نمونه این کلیپ در آن حرکات نمایشی خود را به نمایش قرار داد، همچنین در جدیدترین کلیپ پارکور اهواز قرار است مهدی هردانی تمام حرکات نمایشی خودرا نمایش بده.
چند کلیپ ادیت نشده از مهدی هردانی در وبلاگ پارکور اهواز وجود دارد که لینک آنهارا برای مشاهده در اختیار شما قرار خواهم داد.
کلیپ اول
کلیپ دوم
کلیپ سوم
واریور اسپورت
پشت صحنه واریور اسپورت


با تشکر خاص از شما خواننده محترم
پارکور اهواز
محمد غلامی




تراسور مهدی هردانی ، تراسور محمد غلامی ، پارکور اهواز ، آرمان ، تراسور آرمان ، پارکور کاران اهوازی ، پارکور خوزستان ، مهدی هردانی ، محمد غلامی ، احسان ، بهرام عباسی ، بهرام ، مرتضی حسینی ، پارکور خوزستان


جهت مشاهده بیوگرافی و شماره تماس مربی پارکور اهواز اینجا کلیک کنید

مشاوره رایگان توسط مربی تخصصی پارکور اهواز




نوع مطلب : معرفی اعضا، شخصی، پارکور اهواز، معرفی گروه ها، 
برچسب ها : تراسور مهدی هردانی، تراسور محمد غلامی، پارکور اهواز، آرمان، تراسور آرمان، پارکور کاران اهوازی، پارکور خوزستان، مهدی هردانی، محمد غلامی، احسان، بهرام عباسی، بهرام، مرتضی حسینی،
لینک های مرتبط :
پارکور اهواز
جمعه 3 خرداد 1392
سه شنبه 7 خرداد 1392 12:37 ق.ظ
ای جونم. مرسی احسان
پارکور اهوازخواهش میشه.
سه شنبه 7 خرداد 1392 12:37 ق.ظ
ای جونم. مرسی احسان
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.




آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای پارکور اهواز - Parkour Ahwaz محفوظ است